Condo-apartamenty coraz bardziej popularne w Polsce!

Condo-apartamenty coraz bardziej popularne w Polsce!

Condo to skrót od słowa condominium i oznacza system własności nieruchomości, popularny głównie za granicą, w którym osoby prywatne są właścicielami poszczególnych lokali w budynku oraz udziału we własności części wspólnych, które są przez inwestorów zarządzane pod wynajem. Od niedawna system ten zaczął funkcjonować również w Polsce.
Polscy inwestorzy, widząc dynamiczny rozwój condo-hoteli zaczęli chętniej inwestować w apartamenty zarządzane pod wynajem. System ten ukierunkowany jest na minimalizację ryzyka oraz maksymalizację przychodów, dlatego też najczęściej takie inwestycje powstają w miejscowościach wypoczynkowych, bowiem są to właśnie regiony, w których istnieje pewność, iż popyt na wynajem apartamentów nie zmaleje.
Popularność condo-apartamentów wzrasta nadto w dużych miastach, gdzie coraz więcej odwiedzających je ludzi decyduje się na wynajem apartamentu od osoby prywatnej, nie szukając już okazji w modnych hotelach. Jest to z pewnością dobra opcja dla ludzi ceniących sobie prywatność. System condo rozwija się w zaskakującym tempie, dlatego warto pomyśleć o inwestycji i przejrzeć regionalne oferty.

Pozdrawiamy
Grupa ,,Citihaus’’

Źródło: https://wgn.pl/artykuly/raporty-i-opinie-o-rynku/22233,condo-apartamenty-lepsza-inwestycja-niz-lokata.html

E-mail: biuro@citihaus.pl
http://www.citihaus.pl

#condoapartament #condohotel #system #przychód #inwestycja #systemcondo #polska #rozwój #citihaus #kraków #pośrednictwo #nieruchomości #agencja #oddłużanie #negocjacje #ochronaprawna #księgawieczysta #kredyt

Reklamy

Prywatne akademiki nową formą inwestycji.

Prywatne akademiki nową formą inwestycji.

Nowym trendem na rynku nieruchomości stała się inwestycja w prywatne akademiki. Inwestorzy coraz częściej lokują swoje pieniądze w takich projektach, udostępniając studentom nowoczesne pokoje w równie dostępnych cenach. Nieruchomości pod wynajem dla studentów, o wyższym standardzie, aniżeli standardowe akademiki, powstają przede wszystkim w największych miastach Polski- Warszawie, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi. Jak wiadomo, studentów nie brakuje, więc oferta w tym segmencie jest warta uwagi. Co więcej, z danych podanych przez firmę Griffin Real State, zajmującą się sektorem nieruchomości wynika, że cena udostępnianych mieszkań w prywatnych akademikach zbliżona jest do cen rynkowych. Warto nadmienić, iż dużym plusem prywatnych akademików jest ich kompleksowa oferta, bowiem na terenie budynków można znaleźć siłowanie, pralnie, a nawet restauracje. Niektórych może również zaciekawić, że istnieje możliwość kupna takiego mieszkania, by w późniejszym czasie dostać gwarantowaną stopę zwrotu- na poziomie 6 proc.
Trend na prywatne akademiki będzie się utrzymywał, ponieważ polscy studenci coraz częściej oczekują bardzo dobrych warunków mieszkaniowych. Latem, kiedy studenci opuszczają akademiki to mieszkania same zarabiają na siebie, bowiem stają się apartamentami dla przyjezdnych turystów. Warto więc pomyśleć o takiej formie inwestycji, która jest pewna, ale też atrakcyjna.

Pozdrawiamy
Grupa ,,Citihaus’’

Źródło: https://wgn.pl/…/22170,prywatne-akademiki-nowa-forma-inwest…

E-mail: biuro@citihaus.pl
http://www.citihaus.pl

#prywatneakademiki #akademik #inwestycja #inwestor #projekt #studenci #nowoczesnepokoje #mieszkania #wysokistandard #mieszkanie #citihaus #kraków #pośrednictwo #nieruchomośc #agencja #oddłużanie #negocjacje #ochronaprawna #księgawieczysta #kredyt

Kiedy najlepiej inwestować w nowe nieruchomości ?

Kiedy najlepiej inwestować w nowe nieruchomości ?

Hossa na rynku nieruchomości wciąż trwa. Z badań GUS wynika, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy deweloperzy wprowadzili na rynek 24898 lokali mieszkalnych. Jest to aż o 12 % więcej mieszkań niż w całym ubiegłym roku. Podobnie rzecz się ma w przypadku rozpoczętych budowli.
Od stycznia do marca tego roku firmy deweloperskie rozpoczęły budowę 30732 mieszkań i otrzymały pozwolenia na wzniesienie kolejnych 43963 lokali przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Pomimo, że ceny mieszkań wciąż wzrastają chętnych na zakup mieszkania nie brakuje. Największy wzrost cen można zauważyć w Krakowie. W marcu w stolicy Małopolski za 1 mkw trzeba było zapłacić 7413 złotych- aż o 208 zł więcej niż w poprzednim miesiącu.
Jeżeli więc, jesteśmy zainteresowani kupnem mieszkania to najlepiej taką decyzje podjąć w okresie przedsprzedaży, czyli jeszcze przed ukończeniem budowy osiedla- wtedy kupimy je po najkorzystniejszej cenie.

Pozdrawiamy
Grupa ,,Citihaus’’

Źródło: https://wgn.pl/…/22284,czy-oplaca-sie-kupic-i-odsprzedac-no…

E-mail: biuro@citihaus.pl
http://www.citihaus.pl

#deweloperzy #lokalmieszkalny #sprzedaż #wynajem #cenymieszkań #hossa #korzystnacena #przedsprzedaż #citihaus #kraków #pośrednictwo #nieruchomości #agencja #oddłużanie #negocjacje #ochronaprawna #księgawieczysta #kredyt

Mieszkania przyjazne seniorom- gdzie szukać?

Mieszkania przyjazne seniorom- gdzie szukać?

Przeglądając oferty mieszkaniowe niejednokrotnie możemy natrafić na informację, że mieszkanie przyjazne jest seniorom. Firmy coraz bardziej przykładają uwagę na potrzeby starszych ludzi, o co o tej pory należało się ubiegać. Jak wynika z przeprowadzonych analiz rynku, w tym m.in. z wyników badań przeprowadzonych przez Związek Banków Polskich, które wykazały, że około 80% mieszkań oferowanych na rynku wtórnym nie spełnia wymogów technicznych oraz norm energetycznych. Co to oznacza? A mianowicie to, że nie są one przystosowane do zamieszkania przez osoby starsze. W blokach z czasów PRL, w których brakuje wind, osoby starsze, którym ciężko się poruszać skazane są na izolacje mieszkając na czwartym piętrze.
Mieszkania dla seniorów powinny więc gwarantować przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również wygodę. Seniorzy, którzy mieszkają w samotności lub we dwoje nie potrzebują dużych mieszkań, choćby z powodu jego utrzymania. Jednakże, istotną sprawą jest przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, np. podjazdy dla wózków czy dostosowanie pryszniców. Znaczenie dla osób starszych ma również lokalizacja mieszkania, a mianowicie by znajdowało się blisko sklepu czy szpitala. Z danych Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej wynika, że jednym z optymalnych rozwiązań mieszkaniowych dla osób starszych jest zapewnienie im godziwych warunków do życia w dotychczasowym miejscu zamieszkania, czyli dostosowaniu aktualnego mieszkania i budynku do wymogów technicznych. Może się to wiązać np. z koniecznością dostawienia wind czy organizacji podjazdów dla niepełnosprawnych. Powyższe oznacza, że stare budynki mieszkalne zasadniczo nie spełniają wymogów bezpieczeństwa i wygody dla seniorów, a deweloperzy biorą pod uwagę potrzeby osób starszych i udostępniają coraz to więcej lokali przyjaznych osobom starszym.

Pozdrawiamy
Grupa ,,Citihaus’’

Źródło: https://wgn.pl/artykuly/raporty-i-opinie-o-rynku/22138,mieszkania-dla-seniorow-nowy-segment-rynku-nieruchomosci-w-polsce.html

E-mail: biuro@citihaus.pl
http://www.citihaus.pl

#mieszkaniedlaseniora #seniorzy #wygodnemieszkanie #bezpieczeństwo #brzystosowanybudynek #lokalizacja #citihaus #kraków #pośrednictwo #nieruchomości #agencja #oddłużanie #negocjacje #ochronaprawna #księgawieczysta #kredyt

Mieszkania w Polsce coraz droższe-sprawdź, w których regionach Polski jest najdrożej.

Mieszkania w Polsce coraz droższe-sprawdź, w których regionach Polski jest najdrożej.

Różnice cenowe nieruchomości możemy zauważyć zarówno w dużych, jak i małych miastach. Duże znaczenie na wysokość stawki ma odległość od metropolii. Ceny, które obowiązują w stolicach mają największy wpływ na średnie cenowe w poszczególnych województwach. Oznacza to mianowicie, że najdroższe będą te regiony Polski, których stolice mają najbardziej podniesione ceny. Należy tu wymienić przede wszystkim Mazowsze, Małopolskę, Dolny Śląsk, Pomorze czy Województwo Wielkopolskie. Z danych udostępnionych przez Narodowy Bank Polski wynika, że ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym w stolicach wyżej wskazanych regionów przekraczają 6000 zł/mkw. Z kolei w Warszawie, wynoszą ponad 7000 zł za m2.
Wspomnieć ponadto należy, że wysokie stawki również obowiązują w regionach turystycznych. Przykładowo, w miastach nadbałtyckich cena za 1 m2 może sięgać nawet do 20 tysięcy złotych. Wysoka stawka utrzymuje się również w kurortach górskich, tj. w Zakopanem czy Karpaczu.

Pozdrawiamy
Grupa ,,Citihaus’’

Źródło: https://wgn.pl/…/ra…/22203,gdzie-szukac-tanich-mieszkan.html

E-mail: biuro@citihaus.pl
http://www.citihaus.pl

#mieszkaniewpolsce #cenymieszkań #rynekpierwotny #rynekwtórny #turystyka #różnicacenowa #citihaus #kraków #pośrednictwo #nieruchomości #agencja #oddłużanie #negocjacje #ochronaprawna #księgwieczysta #kredyt

Nieruchomości wypoczynkowe- w co warto inwestować?

Nieruchomości wypoczynkowe- w co warto inwestować?

Do inwestowania w takie obiekty jak pensjonaty, domki kempingowe, gospodarstwa agroturystyczne czy hotele zachęca rosnący rynek polskiej turystyki. Najdroższymi nieruchomościami są te nad Bałtykiem oraz w Tatrach. Rozpiętość cenowa obiektów noclegowych i turystycznych jest bardzo duża. Istotne znaczenie ma lokalizacja. Im bardziej rozpoznawalna i częściej odwiedzalna tym obiekt będzie droższy. Najtańsze są nieruchomości stare – z czasów PRL. Przykładem może być obiekt wypoczynkowy z miejscowości Kościelisko na Podhalu, wybudowany w 1990 r., który wyceniono na 1200 zl za metr. Duże znaczenie ma także typ obiektu. Z danych GUS wynika, że turyści, w tym także goście z zagranicy najchętniej zatrzymują się w hotelach, a tylko co dziesiąty z nich wybiera pozostałe obiekty noclegowe. Obiekty hotelarskie mogą osiągać cenę nawet do kilkudziesięciu milionów- w zależności od standardu i lokalizacji. Przykładowo – hotel w Karpaczu wystawiono na sprzedaż za ponad 14 mln zł. Cenę zwiększa umiejscowienie w nieruchomości zabytkowej.

Pozdrawiamy
Grupa ,,Citihaus’’

Źródło: https://wgn.pl/…/20790,nieruchomosci-wypoczynkowe-najtansze…

E-mail: biuro@citihaus.pl
http://www.citihaus.pl

#nieruchomościwypoczynkowe #pensjonat #domekkempingowy #gospodarstwoagroturystyczne #rynekturystyczny #obiekthotelarski #obiektnoclegowy #sprzedaż #citihaus #kraków #pośrednictwo #nieruchomości #agencja #oddłużanie #negocjacje #ochronaprawna #księgawieczysta #kredyt

Renowacja budynków

Cześć!
Dzisiaj chcielibyśmy rozwinąć temat, jakim jest renowacja zabytków.
Inwestycja w zamki, pałace czy posiadłości, które wymagają gruntownej renowacji, zazwyczaj kosztuje wielokrotność ceny ich zakupu. Dawne nieruchomości zabytkowe pełnią dziś funkcję hoteli czy restauracji. W naszym kraju znajduje się ponad 71 tysięcy nieruchomości zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków, który prowadzony jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (mowa o obiektach uznawanych za najbardziej wartościowe). Jeśli chodzi o obszar starych, średniowiecznych zamków zdecydowanie dominuje Dolny Śląsk z liczbą 93 takich obiektów w rejestrze. Z kolei okazałych rezydencji jest znacznie więcej w Wielkopolsce – blisko 800, na Dolnym Śląsku w rejestrze ujęto takich nieruchomości 700, natomiast na Mazowszu- ponad 500. Przedwojenne kamienice, zapomniane dworki mają szanse stać się obiektami o charakterze prestiżowym. Ile trzeba zainwestować by kupić taką nieruchomość? Za zrujnowaną kamienicę blisko centrum trzeba zapłacić kilka milionów złotych. Natomiast, jeśli chodzi o odrestaurowane kamienice -są to ceny wielokrotnie wyższe. Przykładem może być Gdańsk, gdzie znajduje się zabytkowa kamienica ,,Pod Murzynkiem” , która wyceniona została na 14 mln zł, co daje cene metra kwadratowego wynoszącego ponad 27 tys. zł. Dobra informacja jest taka, że spore koszty można refinansować dotacjami państwowymi i unijnymi- nawet do 70 proc.

Pozdrawiamy
Grupa ,,Citihaus’’

Źródło: https://wgn.pl/artykuly/raporty-i-opinie-o-rynku/22009,zamki-palace-posiadlosci-ile-kosztuja-renowacje-zabytkow.html

E-mail: biuro@citihaus.pl
http://www.citihaus.pl

#renowacjazabytków #zabytki #nieruchomośćzabytkowa #średniowiecznezamki #starenieruchomości #rezydencja #kaminica #dworek #zabytkowakamienica #citihaus #kraków #pośrednictwo #nieruchomości #agencja #oddłużanie #negocjacje #ochronaprawna #księgawieczysta #kredyt