Pośrednik- kim jest i jakie ma obowiązki?

Decydując się na sprzedaż czy też kupno mieszkania, coraz częściej zastanawiamy się nad zleceniem tej czynności osobom trudniącym się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Chociażby z tego względu, że czynności z tym związane wymagają dużo czasu poświęconego z naszej strony. Zanim jednak podejmiemy taką decyzję warto wiedzieć kilka rzeczy.

Jeszcze do niedawna osoby zainteresowane wykonywaniem zawodu pośrednika musiały posiadać licencję. Dziś nie ma takiego wymogu- pośrednikiem może być więc każdy. Dlatego też, najlepiej skierować zainteresowanie na rozpoznawalnego i doświadczonego pośrednika, działającego od wielu lat na rynku i mającego na koncie tysiące transakcji. Ten wybór da nam poczucie spokoju i przekonanie, że nasza transakcja jest w pewnych rękach.

Obowiązkiem pośrednika jest wykonywanie swojej pracy zgodnie z przepisami prawa, standardami zawodowymi ustalonymi przez organizacje zawodowe pośredników oraz zasadami etyki zawodowej. W umowie zawartej w formie pisemnej winien być zawarty zakres czynności do wykonywania których zobowiązany jest pośrednik. Pamiętać należy, że nie jest zgodne z prawem to, aby pośrednik wystawił ofertę sprzedaży lokalu bez zgody właściciela.

Ważne jest, byśmy mieli zaufanie do osoby, której powierzamy własną nieruchomość oraz byli pewni jego fachowej wiedzy w zakresie nieruchomości. Istotne zatem, by w sposób dokładny sprawdzić Pośrednika pod kątem opinii, jego doświadczenia i ewentualnych sukcesów.

Źródło: http://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/prawa-konsumenta/85583,Kim-jest-rzetelny-posrednik.html

E-mail: biuro@citihaus.pl

http://www.citihaus.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s