Prywatne akademiki nową formą inwestycji.

Nowym trendem na rynku nieruchomości stała się inwestycja w prywatne akademiki. Inwestorzy coraz częściej lokują swoje pieniądze w takich projektach, udostępniając studentom nowoczesne pokoje w równie dostępnych cenach. Nieruchomości pod wynajem dla studentów, o wyższym standardzie, aniżeli standardowe akademiki, powstają przede wszystkim w największych miastach Polski- Warszawie, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi. Jak wiadomo, studentów nie brakuje, więc oferta w tym segmencie jest warta uwagi. Co więcej, z danych podanych przez firmę Griffin Real State, zajmującą się sektorem nieruchomości wynika, że cena udostępnianych mieszkań w prywatnych akademikach zbliżona jest do cen rynkowych. Warto nadmienić, iż dużym plusem prywatnych akademików jest ich kompleksowa oferta, bowiem na terenie budynków można znaleźć siłowanie, pralnie, a nawet restauracje. Niektórych może również zaciekawić, że istnieje możliwość kupna takiego mieszkania, by w późniejszym czasie dostać gwarantowaną stopę zwrotu- na poziomie 6 proc.

Trend na prywatne akademiki będzie się utrzymywał, ponieważ polscy studenci coraz częściej oczekują bardzo dobrych warunków mieszkaniowych. Latem, kiedy studenci opuszczają akademiki to mieszkania same zarabiają na siebie, bowiem stają się apartamentami dla przyjezdnych turystów. Warto więc pomyśleć o takiej formie inwestycji, która jest pewna, ale też atrakcyjna.

Pozdrawiamy

Grupa ,,Citihaus’’

Źródło: https://wgn.pl/artykuly/raporty-i-opinie-o-rynku/22170,prywatne-akademiki-nowa-forma-inwestycji-w-nieruchomosci-na-polskim-rynku.html

E-mail: biuro@citihaus.pl

http://www.citihaus.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s