Mieszkania przyjazne seniorom-gdzie szukać?

Przeglądając oferty mieszkaniowe niejednokrotnie możemy natrafić na informację, że mieszkanie przyjazne jest seniorom. Firmy coraz bardziej przykładają uwagę na potrzeby starszych ludzi, o co o tej pory należało się ubiegać. Jak wynika z przeprowadzonych analiz rynku, w tym m.in. z wyników badań przeprowadzonych przez Związek Banków Polskich, które wykazały, że około 80% mieszkań oferowanych na rynku wtórnym nie spełnia wymogów technicznych oraz norm energetycznych. Co to oznacza? A mianowicie to, że nie są one przystosowane do zamieszkania przez osoby starsze. W blokach z czasów PRL, w których brakuje wind, osoby starsze, którym ciężko się poruszać skazane są na izolacje mieszkając na czwartym piętrze.

Mieszkania dla seniorów powinny więc gwarantować przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również wygodę. Seniorzy, którzy mieszkają w samotności lub we dwoje nie potrzebują dużych mieszkań, choćby z powodu jego utrzymania. Jednakże, istotną sprawą jest przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, np. podjazdy dla wózków czy dostosowanie pryszniców. Znaczenie dla osób starszych ma również lokalizacja mieszkania, a mianowicie by znajdowało się blisko sklepu czy szpitala. Z danych Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej wynika, że jednym z optymalnych rozwiązań mieszkaniowych dla osób starszych jest zapewnienie im godziwych warunków do życia w dotychczasowym miejscu zamieszkania, czyli dostosowaniu aktualnego mieszkania i budynku do wymogów technicznych. Może się to wiązać np. z koniecznością dostawienia wind czy organizacji podjazdów dla niepełnosprawnych. Powyższe oznacza, że stare budynki mieszkalne zasadniczo nie spełniają wymogów bezpieczeństwa i wygody dla seniorów, a deweloperzy biorą pod uwagę potrzeby osób starszych i udostępniają coraz to więcej lokali przyjaznych osobom starszym.

Pozdrawiamy

Grupa ,,Citihaus’’

E-mail: biuro@citihaus.pl

http://www.citihaus.pl

Źródło: https://wgn.pl/artykuly/raporty-i-opinie-o-rynku/22138,mieszkania-dla-seniorow-nowy-segment-rynku-nieruchomosci-w-polsce.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s